Aktuality

Čo máme nové?

Učiteľka, doktor či dokonca stavbárka – deti na Haiti snívajú vo veľkom aj napriek nepriazni osudu

pridal: charita | dátum: 20. júna 2019 | kategória: Haiti

„Snívať znamená mať aspoň štipku nádeje.“
Gerhard Tersteegen

Táto myšlienka nemeckého spisovateľa a teológa z osemnásteho storočia inšpirovala stovky ľudí, ktorí k nemu cestovali z veľkej diaľky, len aby si vypočuli jeho kázne. Odchádzali z nich povzbudení do ďalších dní ich často náročnej cesty. Veríme, že rovnako povzbudené sú aj deti z Haiti, ktoré si našli svojich adoptívnych rodičov v našom projekte. Nejde len o finančnú podporu, vďaka ktorej môžu navštevovať školu, ale aj o osobné listy medzi nimi a ich darcami, z ktorých môžu neraz pocítiť, že na nich niekomu záleží.

Haiti je stále najchudobnejšou krajinou v Južnej Amerike. Elektrická energia sa tu dostane len k menej ako štvrtine obyvateľov. Zvyšné tri štvrtiny ľudí žijú z menej ako 1,80 € na jeden deň. O to krajšie je počuť, že deti z týchto podmienok nestrácajú nádej a snívajú vo veľkom. Tu sú sny a plány niektorých z nich, zapojených v našom projekte. Držíme im palce.

 
Claude Julie Volcy
Julie je osemročné dievčatko v treťom ročníku na základnej škole. Potom ako Julie dokončí túto školu, chcela by sa stať stavbárkou. Vzorom je pre ňu jej starší brat, ktorý už stavebníctvo študuje. V škole jej to najlepšie myslí na matematike a delenie či násobenie je pre ňu „brnkačka“.
 
Myson Senna
Myson má tiež osem rokov a je Juliin spolužiak. V škole mu to páli a jeho obľúbeným predmetom je biológia. Myson by sa chcel stať doktorom na Haiti. Svoj sen našej koordinátorke vysvetlil takto: „Chcel by som vedieť liečiť choroby a vyliečiť moju mamu, ktorá nie je zdravá.“
 
Taina Dessources
Taina má dedsať rokov a po škole by sa chcela stať učiteľkou. Už dnes ju baví pomáhať so školou jej o pár rokov mladším súrodencom. Okrem toho je jej veľkým prianím mať jedného dňa vlastné auto.

Tieto tri deti našli svojich adoptívnych rodičov zo Slovenska, vďaka ktorým môžu študovať, ale aj snívať oveľa jednoduchšie. Na Haiti je stále množstvo detí, ktoré tiež hľadajú pomocnú ruku.

Viac o adopcii na Haiti sa môžete dozvedieť TU alebo si môžete adoptovať dieťa TU.