Kuba

Naša snaha pomáhať deťom na Kube je skomplikovaná napríklad sťaženým prístupom k internetu alebo akýmkoľvek technickým vymoženostiam, ktoré sú na Slovensku bežné, ako počítač alebo tlačiareň. Preto tento proces nemusí prebiehať hladko a bez omeškaní. V praxi to môže znamenať, že fotografie detí môžu byť horšej kvality alebo správy o deťoch nemusia byť kompletné. Z tohto dôvodu odporúčame adopciu na Kube hlavne trpezlivým darcom. Vopred ďakujeme za porozumenie a vašu priazeň.

Prečo má podpora dieťaťa na Kube zmysel

V roku 2021 dosiahla miera inflácie výšku 70 %

Minimálna mzda na Kube je len 77 €

Ceny potravín sú veľmi vysoké. Kilo ryže stojí približne 3,7 €

Chudoba na Kube nezmizla a život je tu veľmi ťažký. Pokračujúci komunizmus ovplyvňuje veľkú časť ekonomiky a uvalené embargo zo strany USA situáciu ešte zhoršuje.

Strava najchudobnejšej časti obyvateľov Kuby je veľmi jednoduchá. Často zahŕňa len čiernu fazuľu s ryžou. Oficiálne je školská a zdravotná starostlivosť pre všetkých bezplatná, avšak vyžaduje sa veľa naviazaných poplatkov.

Zo srdca ďakujeme všetkým darcom za to, že pomáhajú kubánskym deťom rozvíjať ich potenciál a možnosti.

Kam smerujú vaše dary

Študijné materiály

Strava a pitná voda

Zdravotná starostlivosť

Oblečenie

Vzdelanie

Komu pomáhame

Vaša podpora smeruje priamo k chudobným deťom predškolského a školského veku. Deti sú podporované buď na školách, alebo v konkrétnych diecézach.

 
Páter Lukáš Mizerák, koordinátor
Volám sa Lukáš Mizerák, som misionár Verbista zo Spoločnosti Božieho Slova na Kube, kde pôsobím od novembra 2011 na farnosti Cayo Mambí. K farnosti prináleží 12 dediniek a ani v jednej z nich donedávna nebol žiaden kostol. Táto situácia sa zmenila návštevou sv. otca Františka, kedy nám vláda dala povolenie na stavbu prvého kostola priamo v Cayo Mambí. Teraz nám už chýba len málo na jeho dokončenie. Aj vďaka mnohým darcom zo Slovenska bude kostol onedlho hotový.
Moja práca tu spočíva v hlásaní evanjelia a pomoci mladým ľuďom a deťom. Stretávame sa pod stromami alebo v záhradách katolíckych rodín. Dôležité je nielen slúžiť omše, ale aj navštevovať ľudí a vypočuť si ich.
Podmienky na život sú tu veľmi ťažké. Ani potreby ako napríklad mydlo či zubná pasta nie sú dostupné pre každého. Preto ďakujeme zo srdca za podporu projektu Adopcia na diaľku®, čo znamená obrovskú pomoc pre deti.
Deti zapojené do projektu pochádzajú z týchto provincií
CHCEM SI ADOPTOVAŤ DIEŤA
Pri realizácii projektu Adopcia na diaľku® na Kube ďakujeme Konferencii biskupov Slovenska (KBS) za výraznú finančnú podporu, duchovné povzbudenie a modlitby.
Galéria
CHCEM SI ADOPTOVAŤ DIEŤA