Aktuality

Čo máme nové?

Z kníh si čítam rád. Aj ty?

pridal: charita | dátum: 12. februára 2018 | kategória: Ukrajina

Na Ukrajine podporujeme i vzdelávanie a rozvoj u deti v predškolskom veku. Spolupracujeme s viacerými organizáciami, detskými domovmi i sociálnymi centrami. Jedným z nich je charitné sociálne centrum v ukrajinskom mestečku Kolomyja. Charitné sociálne centrum pomáha núdznym, či už sú to seniori, chorí, alebo aj deti a mládež.

„Do centra prichádzajú aj mamičky s deťmi. Zlá ekonomická a sociálna situácia má veľmi negatívny dopad na rodiny. Mnohé sa rozpadajú a výchova i živobytie ostáva často iba na matke. Charita v Kolomyji im podáva pomocnú ruku v ich ťažkých životných okolnostiach. Poskytuje im materiálnu, ľudskú, pedagogickú i psychologickú podporu,“ vysvetľuje M. Borčíková, ktorá počas z jednej zo služobných ciest charitné sociálne centrum v Kolomyji navštívila.

Našu spoluprácu s Charitou v Kolomyji, ktorá prevádzkuje i spomínané sociálne centrum, rozširujeme. Do projektu zaraďujeme ďalšie deti, ktoré sú z chudobných alebo znevýhodnených rodín.

Adoptívnym rodičom na diaľku je možné stať sa zapojením do projektu priamo cez našu stránku TU alebo vyžiadaním prihlášky e-mailom: adopcianadialku.ukrajina@charita.sk či telefonicky: 0910 842 669, kontaktná osoba: Monika Mikšíková, projektová koordinátorka. Ďakujeme za vašu pomoc pre ukrajinské deti. Podporiť ich môžete aj na facebooku.