Aktuality

Čo máme nové?

Vďaka vám nie sú stratení

pridal: charita | dátum: 30. augusta 2018 | kategória: India

Indický chlapec Nishank sa vzdeláva vďaka pomoci Sloveniek. Vzdelanie mení Indiu. Aj tým najchudobnejším umožňuje prelomiť začarovaný kruh extrémnej chudoby. Chudobným indickým deťom umožňujeme vzdelávanie vďaka vašej pravidelnej pomoci. Medzi takýchto žiakov patrí aj Nishank, ktorého podporovala niekoľko rokov pani Mária a v pomoci teraz pokračuje pani Daniela. Naša vďaka patrí obom darkyniam.

Nishank má 15 rokov a je z chudobnej rodiny. Do Adopcie na diaľku® bol zapojený ako sedemročný. V súčasnosti navštevuje desiaty ročník štátnej školy. Vzdelávať sa môže vďaka pravidelnej pomoci zo Slovenska. V škole sa mu darí. Je bystrý a šikovný, a má rád prírodovedné predmety. Učitelia ho považujú za pracovitého a usilovného. On a jeho rodina pochádzajú z dedinky Mavinagundi. Nishank má staršieho brata  Nithina, ktorý aktuálne študuje na vysokej škole. Po ukončení získa titul inžiniera a vďaka vzdelaniu si bude môcť nájsť dobrú prácu a pomôcť aj svojej rodine. Pre Nishanka je jeho starší brat veľkým vzorom. Ich otec Gopal je poľnohospodár. Na malom kúsku pôdy sa snaží pestovať ryžu a orechy. Jeho zárobok je sezónny a vo veľkej miere závisí od počasia, preto rodina nevie uhradiť školské poplatky a výdavky na vzdelanie obom synom. Mama Mainavathi sa stará o domácnosť. Nishank vo voľnom čase pomáha rodičom, koľko môže. Jeho najlepším kamarátom je Naveen, s ktorým si rád zahrá futbal. Nishank by sa rád stal námorným dôstojníkom. Veríme, že vďaka jeho usilovnosti a pomoci slovenských darkýň sa mu jeho sen splní.

Ďakujeme všetkým vám, adoptívnym rodičom na diaľku, za pomoc a podporu štúdia  indických chlapcov a dievčat. Vďaka vašej angažovanosti a darom môžu aj najchudobnejšie indické deti chodiť do školy a zmeniť svoj život, aj život svojich blízkych. Vďaka vám môžu tak, ako Nishank, získať primerané vzdelanie, zlepšenie výživy, školské pomôcky, zdravotnú starostlivosť, a tiež nádej a vedomie dôstojnosti, že ich životný príbeh nie je zbytočný a stratený. Ďakujeme!