Aktuality

Čo máme nové?

Vďaka vám mali krajšie Vianoce aj v Ugande

pridal: charita | dátum: 8. januára 2018 | kategória: Uganda

Chudoba mnohých rodín v Ugande je veľká. „V decembri sme vďaka vašej podpore mohli distribuovať materiálnu pomoc. Ďakujeme, že vďaka vašej angažovanosti a vaším finančným darom mohlo dostať 100 najchudobnejších rodín v Ugande zapojených do Adopcie na diaľku® materiálnu pomoc. Vďaka vám mali krajšie Vianoce. Každá rodina dostala balík, ktorý obsahoval 20 kíl kukurice a štyri kilá fazule, aby mohli zlepšiť výživu pre svoje detí,“ vysvetľuje. P. Knapík, manažér projektu. . Na severe Ugandy sa väčšina obyvateľov živí poľnohospodárstvom. Zvyčajne obrábajú malú časť poľa v blízkosti svojho obydlia. Finančný príjem majú len vtedy, keď predajú na trhu prebytok úrody, alebo domáce zviera, ak nejaké vlastnia. Podnebie v tejto oblasti však nie je veľmi prajné. Obdobia dažďov sa striedajú s obdobiami sucha, ktoré majú často nepriaznivý vplyv na zasadené plodiny.

Tradičné potraviny ako kukurica, sladké zemiaky, fazuľa, či arašidy vysychajú, alebo sa ich neurodí dostatočné množstvo. Mnohé rodiny tak majú veľké ťažkosti s obživou,“ uvádza P. Knapík. Situáciu s nedostatkom jedla zhoršuje aj množstvo utečencov, ktorí tu hľadajú útočisko pred vojnou v Južnom Sudáne. Dopyt po potravinách je vyšší a ceny základných potravín ako je fazuľa, kukurica či cukor, na trhu v súčasnosti výrazne stúpajú.

P. Knapík na záver dodáva: „Ďakujeme všetkým darcom a podporovateľom za pomoc pre ugandské deti. Aj vďaka vám majú zlepšenú výživu, ako aj možnosť navštevovať školu.“