Aktuality

Čo máme nové?

Vďaka vám dostáva pomoc 300 haitských deti. Patrí medzi ne aj polosirota Daphney

pridal: charita | dátum: 4. apríla 2017 | kategória: Haiti

Cez náš projekt Adopcia na diaľku® podporujeme aktuálne 300 haitských deti. Projekt sme na Haiti začali realizovať po ničivom zemetrasení, ktoré túto krajinu zasiahlo v roku 2010. Haitské obyvateľstvo zažíva prírodné katastrofy žiaľ často. Patrí k najchudobnejším krajinám sveta a v oblasti ľudského rozvoja je v zozname OSN zaraďované medzi krajiny, ktoré sú na posledných miestach. Prírodné katastrofy prinášajú tejto krajine nielen materiálne škody, ale mnohokrát pri nich umierajú desiatky ľudí.

Daphney je štrnásťročné dievča, ktoré počas zemetrasenia stratilo matku. Má dvoch bratov, stará sa o nich otec. Ich situácia je ťažká. Nemajú pôdu, ani majetok. Sú chudobní a nie je ľahké uživiť sa, nakoľko v krajine je málo možností nájsť si prácu. Väčšinou sú to len sezónne poľnohospodárske práce. Do projektu stále zapájame ďalšie haitské deti, ktoré sú z rodín, ako je rodina Daphney.

Do pomoci pre haitské siroty, polosiroty a chudobné deti sa môžeš pridať prostredníctvom našej webovej stránky, kde vyplníš prihlasovací formulár, alebo vyžiadaním prihlášky cez e-mail: adopcianadialku.haiti@charita.sk . Za tvoju pomoc ďakujeme.