Aktuality

Čo máme nové?

Ugandský chlapec Opini sa vďaka pomoci zo Slovenska opäť usmieva. Ďakujeme

pridal: charita | dátum: 29. mája 2017 | kategória: Uganda

V Ugande pomáhame od roku 2013. Naša pomoc smeruje v tejto krajine najnúdznejším. Vďaka adoptívnym rodičom je aktuálne cez náš projekt podporovaných 500 detí. Deti, ktoré sú do projektu Adopcia na diaľku® zaradené, sú väčšinou extrémne chudobné, alebo majú ťažké životné okolnosti.

Mnohé sú siroty alebo polosiroty, o ktoré sa nemá, kto primerane postarať. Jedným z nich je ugandský chlapec Opini, ktorý stratil oboch rodičov. Potom, ako sa stal úplnou sirotou, starala sa o neho teta, avšak starostlivosť nebola dostatočná. Jeho strýko sa rozhodol preto požiadať o pomoc naše  centrum v Unne (pri Adjumani). Chlapca sme do centra prijali a začal navštevovať aj našu škôlku spolu s ďalšími deťmi. V začiatkoch bol Opini chorý, utiahnutý a bojazlivý. V súčasnosti je zdravý a šťastný. Navštevuje už prvý ročník základnej školy. Ďakujeme za vašu pravidelnú pomoc deťom, ako je Opini. Vaša podpora pre ne znamená šancu nielen prežiť, ale aj žiť dôstojne, mať pravidelnú stravu, zdravotnú starostlivosť a vzdelávanie. Adoptívnych rodičov na diaľku hľadáme pre ugandské deti naďalej.

Zapojiť sa dá cez našu stránku, alebo vyžiadaním prihlášky e-mailom: adopcianadialku.uganda@charita.sk. Za akúkoľvek pomoc pre núdzne deti, či už vo forme finančného daru alebo propagácie projektu, vám úprimne ďakujeme. Naše texty môžete zdieľať na facebooku.