Aktuality

Čo máme nové?

Tejashvi a Anston čakajú na svojho adoptívneho rodiča

pridal: charita | dátum: 12. júla 2023 | kategória: India

Do projektu Adopcia na diaľku® každoročne prijímame nové deti, ktoré potrebujú pomoc s ich vzdelávaním, školskými pomôckami či liekmi. Vďaka tejto pomoci môžu deti prežívať bezstarostnejšie detstvo so svojimi rodinami a kamarátmi. Dievčatko Tejashvi a chlapček Anston patria medzi deti, ktoré by veľmi rady dostali pomocnú ruku od svojho nového adoptívneho rodiča na diaľku.

Tejashvi Nagaraj Mukri nastúpila tento rok do prvej triedy. Pomaly sa učí písať a čítať písmenká, číslice a krátke vety. Rada sa hráva na kuchárku a pozorne sleduje mamu pri varení. Keď je možnosť, celá nadšená jej aj pomôže. Má veľmi rada žiarivé farby, no najmä oranžovú. Jej snom je stať sa učiteľkou. Neposednej Tejashvi pomáha s úlohami jej starší brat Ramesh. Obidvaja rodičia vykonávajú rôzne pomocné práce len za dennú mzdu a je preto pre nich veľmi náročné zabezpečiť vzdelanie pre svoje deti.

A ako Tejashvi hovorí o svojom bežnom dni? Prečítajte si tu: ,,Ráno vstanem o siedmej, natrhám kvety a pomodlím sa. Potom si skontrolujem školskú tašku a dám si raňajky, ktoré mi pripravila mamina. Väčšinou si dávame palacinku plnenú zeleninou (voláme ju dosa). Vyučovanie mi začína 9:30 a škola je asi kilometer od nášho domu. Do školy chodím pešo a rada sledujem zelené polia pri ceste. Keď sa vrátim zo školy, čakajú na mňa naše dve mačky, s ktorými sa hrám. Každý deň porozprávam starej mame o tom, čo sa dialo, spravím si domáce úlohy a pomôžem mame zamiesť alebo umyť riad.“

Tejashvi nakreslila domček s kvietkami.
Anston drží obrázok, ktorý nakreslil.

Anston Kliphered Dsouza je sedemročný chlapec, ktorý tento rok nastúpil do druhej triedy. Postupne sa v škole učí nové veci a aktuálne malú násobilku. Navštevuje hodiny náboženstva a každú nedeľu chodí do kostola. Anstonovým snom je stať sa policajtom, aby mohol bojovať proti zlu. Anston má aj mladšiu sestru, ktorá sa volá Sanika. Z jeho rodičov pracuje iba otec. Pri nádenníckych manuálnych prácach je pre neho náročné zabezpečiť potreby celej rodiny a vzdelanie oboch detí.

Anston nám opísal svoj deň takto: ,,Každé ráno vstávam o pol ôsmej. Vyučovanie nám začína o deviatej. Škola je od nášho domu vzdialená približne tri kilometre a bežne sa tam odveziem spoločnou dodávkou. Po škole chodím na hodiny doučovania. Doma pomáham s upratovaním a malými nákupmi. Moje domáce zvieratko je pes a pravidelne s ním chodím na prechádzky. Mám veľmi rád kriket a v nedeľu ho hrávame s kamarátmi.“

Tejashvi, Anston a ďalšie deti z Indie sa veľmi tešia na svojho adoptívneho rodiča na diaľku. Mesačným príspevkom vo výške 15 € dieťaťu zabezpečíte uhradenie školských poplatkov, uniformy, učebníc, zošitov a ceruziek, ale aj teplého obeda v škole. Pomôcť konkrétnemu dieťaťu k lepšej budúcnosti môžete aj vy zapojením sa do nášho projektu vyplnením prihlášky. Ďakujeme všetkým adoptívnym rodičom, ktorí šíria radosť a podporujú deti vo svete.