Aktuality

Čo máme nové?

Sviatok sv. Mikuláša potešil na Ukrajine najmä najmenších

pridal: wp-dev | dátum: 6. januára 2018 | kategória: Ukrajina

Tento deň priniesol v malej dedinke Boortnyky na Ukrajine veľa radosti. Zo sviatku svätého Mikuláša, ktorý slávia na Ukrajine každý rok 19. decembra, sa tešili najmä najmenší. V detskom domove žije aktuálne 36 chlapcov. Starších i mladších. „Pre niektoré z detí priniesol tento sviatočný deň pekné chvíle prvýkrát v detstve.

V detskom domove je totiž niekoľko chlapcov, ktorí sem prišli len počas tohto roka. Väčšina z nich sú siroty a ich život od útleho veku nebol jednoduchý,“ vysvetľuje M. Borčíková, ktorá niektoré z detí stretla počas pracovnej cesty osobne. Sviatok svätého Mikuláša je v detskom domove zakaždým veľmi milou udalosťou. Deti sa tešia na program aj na darčeky už dlho vopred. Prekvapenie v podobe hračky, či zimného oblečenia prináša radosť každému z nich. „Tento deň je pre nás vždy nádherný. Chlapci sú šťastní. Ďakujeme veľmi pekne svätého Mikulášovi, aj všetkým jeho pomocníkom. Nech vás Pán odmení za vašu starostlivosť, dobrotu, štedrosť i lásku,“ napísal v správe Ruslan Markiv, riaditeľ detského domova.

Pomôž deťom, ktoré tu našli svoju novú rodinu aj ty

Podpor tieto deti pravidelným či príležitostným darom v ľubovoľnej výške a daruj im tak kúsok šťastného detstva aj ty. I vďaka pomoci slovenských darcov majú títo chlapci napriek ťažkým životným okolnostiam primeranú starostlivosť a v domove našli novú rodinu i priateľov. „Zvlášť zimné obdobie je na Ukrajine náročné. Napriek tomu, že v domove využívajú na kúrenie i drevo, ich mesačné náklady na zabezpečenie kúrenia sú približne 350 eur mesačne. Vyššie výdavky majú počas zimy i na stravu, nakoľko v lete si veľa plodín pestujú sami,“ dodáva M. Borčíková.

Dar v ľubovoľnej výške môžeš zaslať na číslo bankového účtu v tvare IBAN: SK33 7500 0000 0040 1751 0435, variabilný symbol: 6306. Pomôcť môžeš aj zdieľaním článkov na sociálnej sieti facebook. Ďakujeme, že ti na nich záleží. Michal, Andrej, Ivan, aj ďalších 33 chlapcov má lepšiu zimu a krajšie detstvo i vďaka tebe.

Viac fotografií z dňa svätého Mikuláša: