Aktuality

Čo máme nové?

Spomeniete si na svoje obľúbené hry?

pridal: charita | dátum: 19. novembra 2018 | kategória: India

Kto z nás by sa nepousmial nad krásnymi zážitkami z hier v detstve. Čas v škôlke, v rodine, s kamarátmi, neskôr v triede, či na ihrisku. Tam všade, kde sme s kamarátmi, či súrodencami hrali rôzne hry, sa každý z nás cítil dobre.

 

Hry patria prirodzene do obdobia detského veku a pre všetkých nás boli takéto chvíle v detstve asi tými najkrajšími. Inak to nie je ani u detí v Indii. Rodiny, ktorým pomáhame sú chudobné a keďže nemajú častokrát prostriedky ani na obživu, nemajú prostriedky ani na hračky. Deti si však vedia poradiť. Stačia kamienky, ktorými sa dá triafať do jamky, či vytvárať z nich rôzne obrazce. Na chvíle oddychu a hry stačia aj rýchle nohy. Najmä chlapci sa radi naháňajú, či pretekajú v rýchlom behu. Medzi najobľúbenejšie hry indických detí patrí aj hra Kabaddi alebo Hopscotch. Pamätáte si, keď ste ako malí „skákali škôlku“? To je Hopscotch. Aj indické deti túto hru milujú. Či je mierny dážď, či už len mokrá pôda s mlákami, nič nestojí deťom v ceste za veselou zábavou. Spomeniete si, aká hra bola tou vašou najobľúbenejšou? Sociálne centrá, s ktorými spolupracujeme, dbajú o celkový rozvoj detí. Žiaci sa môžu počas prestávok, či na hodinách športovania zahrať napríklad s loptou. Pre pedagógov sú hry zároveň možnosťou, ako deti v triede učiť vzájomnej spolupráci, komunikácii a utužovaniu vzťahov.

 

Ďakujeme, že aj vďaka vašej podpore majú indické dievčatá a chlapci krajšie detstvo. Aj vďaka vašej pomoci nemusia sedieť od útleho veku niekoľko hodín denne napríklad v obuvníckej dielni, či celý deň pracovať ťažko na poli. Váš pravidelný dar im umožňuje byť každý deň v škole, vzdelávať sa a môcť sa zahrať so svojimi rovesníkmi. Ďakujeme za všetko, čo pre nich robíte.

 

Pomôcť deťom k radostnému detstvu môžete aj prihlásením sa do projektu TU!