Aktuality

Čo máme nové?

Šesťdesiat indických detí posiela svoje prvé listy slovenským adoptívnym rodičom

pridal: charita | dátum: 27. marca 2019 | kategória: India

„Človek nežije iba z lásky, ktorú prijíma, ale hlavne z tej, ktorú daruje.“  Matka Tereza 

Slová Matky Terezy vystihujú obetavý postoj všetkých našich darcov, ktorí sa rozhodli podporiť chudobné dieťa či študenta v našom projekte Adopcia na diaľku®.  V uplynulých mesiacoch sme vďaka pomoci a obetavosti slovenských darcov mohli zapojiť do projektu 60 nových detí z indického centra DJSC Vamanjoor.

Centrum DJSC Vamanjoor, celým názvom Dharma Jyothi Social Centre, Vamanjoor je centrom sociálnej pomoci deťom od predškolského veku až po ukončenie vzdelávania (vrátane detí vyžadujúcich špeciálnu starostlivosť), zdravotne alebo inak znevýhodneným, sirotám a polosirotám žijúcim často pod hranicou chudoby. Šesťdesiat nových detí posiela v týchto dňoch svoj prvý list svojmu adoptívnemu rodičovi.

Napríklad sedemročný Dhanush sa dobre učí a je šikovný v speve a tanci. Svojmu adoptívnemu  rodičovi, pánovi Branislavovi, napísal aj tieto slová: „ Môj drahý darca, Sr. Joel  mi povedala, že ste sa rozhodli podporiť ma, aby som mohol chodiť do školy. Veľmi pekne Vám ďakujem. Môj otec už nemôže pracovať, mal ťažký úraz. Mama začala pracovať ako pomocníčka v škole. Mám aj sestru Darshini, ona je štvrtáčka. Ja chodím do druhého ročníka a môj najlepší kamarát sa volá Tabshir.“

Sedemnásťročný Chandrashekar  zase prezradil o sebe v liste pani Erike aj nasledujúce: „ Môj otec i mama zomreli. Som žiakom ôsmeho ročníka a do školy chodím naozaj rád. Mojou obľúbenou hrou je futbal a rád hrávam aj na gitare. Počas športového dňa som sa zúčastnil pretekov v behu na 100 m a 400 m a získal som prvé miesto. Ďakujem Vám za možnosť vzdelávať sa a s láskou končím svoj list.“

Tri a polročná Linn ešte nevie písať písmenká, no svojej darkyni, pani Mariane, ochotne napísala ceruzkou všetky  číslice, ktoré už pozná.

Jayanthi poslala pani Ľubomíre okrem poďakovania aj obrázok milej žirafy a sirota Navaneeth prezradil, že sa o neho po smrti rodičov stará teta, že by sa raz chcel stať elektrikárom a pripojil pre svoju darkyňu pekný obrázok s papagájmi.

V mene štvorročnej Neorah napísal otec Naveen. Srdečne ďakuje za podporu vzdelávania svojej dcéry. Za škôlkarku Preeval zase poďakovala jej mamička a malá Preeval ukázala, že už pozná číslice 0 – 100, všetky písmená abecedy A – Z a tiež anglické číslice 1 – 10.

Aj slovenskí darcovia môžu poslať list svojmu adoptívnemu dieťaťu, a to priamo na adresu indického centra DJSC Vamanjoor. Hoci sa už indické deti nedočkavo tešia na blížiace sa letné prázdniny (školský rok v Indii trvá od 1. júna – 31. marca), zaiste sa listom či drobným prekvapeniam v zásielkach od adoptívnych rodičov potešia. Najbližšiu korešpondenciu dostanú naši darcovia od detí v letných mesiacoch v podobe vysvedčenia podporovaného dieťaťa, listu, kresby a aktuálnej fotografie dieťaťa.

Sestra Joel Lasrado, koordinátorka indického centra DJSC Vamanjoor, adresovala všetkým darcom tieto slová: „Veľmi pekne Vám ďakujeme za prijatie Vášho adoptívneho dieťaťa a za darovanú šancu na lepšiu budúcnosť. Vďačnosť je piesňou srdca. Ďakujeme, že ste cestou božej lásky v živote týchto detí.“ 

Všetkým darcom vyjadrujeme veľké poďakovanie a veríme, že spolu dokážeme pomôcť ešte mnohým chudobným a núdznym deťom. Momentálne čaká na svojho adoptívneho rodiča 30 indických detí. Pripojíte sa? Prihlášku do projektu nájdete TU!