Aktuality

Čo máme nové?

Príbeh jednej rodiny z Kazachstanu

pridal: charita | dátum: 18. septembra 2019 | kategória: Kazachstan

Naša miestna koordinátorka z Kazachstanu, Oxana Sysoeva, nám poslala dojímavý príbeh Milaninej rodiny. Milana je zapojená v našom projekte pomoci a vďaka podpore darkyne zo Slovenska môže študovať a aspoň o trochu ľahšie zvládať stratu otca.

„Milana Buglak žije v neúplnej rodine. Má mladšiu sestru a obidve dievčatá vychováva ich matka sama. Ešte keď žil otec rodiny, ktorý bojoval s rakovinou hrubého čreva, naša organizácia ich podporovala a pomáhala im, vrátane mňa osobne. Bol to mladý manželský pár, šťastný a veselý. Keď otec ochorel, Milana bola ešte malá a nerozumela, čo sa deje. Andrej, otec rodiny, sa snažil pracovať aj napriek svojej chorobe, aby svojich najbližších uivil. Bohužiaľ, svoju hroznú diagnózu sa dozvedel príliš neskoro, keď už nádej na uzdravenie bola minimálna. V tom čase zistili, že jeho manželka Oľga je tehotná a čakajú druhé dieťa. Bola by to radostná udalosť, keby nebolo neustále sa zhoršujúceho zdravia otca, jeho chemoterapií a bezsenných nocí kvôli bolestiam. Situácia rodiny sa dramaticky zhoršila. Andrej už kvôli chorobe nemohol pracovať a Oľga tiež nemohla pracovať, pretože sa starala o nevládneho Andreja a malú dcérku. Napriek všetkému sa rozhodli, že Oľga si dieťatko nechá. V tomto období im pomáhali príbuzní a my sme sa tiež snažili poskytnúť im financie, jedlo a lieky.

To čo ich rodinu tak veľmi spájalo, bola láska. Láska jedného k druhému, vzájomné porozumenie a podpora. Vždy boli veľmi priateľskí, otvorení a príjemní. Tráviť čas medzi nimi bolo pre mňa veľkým potešením. Napriek ťažkému osudu z nich neustále vyžarovalo teplo a srdečnosť. Dokázali si tak udržať vieru a lásku vo svojich srdciach.“

Z Milany medzičasom vyrástla už štrnásťročná slečna, ktorá pomáha svojej mame so starostlivosťou o mladšiu sestru. Už nie je tak veľmi tichá, ako bola v začiatkoch a jej priateľská povaha a inteligencia robia radosť jej mame, Oxane, aj nám.

Neváhajte a pomôžte ďalšiemu kazašskému dieťaťu tu.