Aktuality

Čo máme nové?

Pomoc rodinám v Charkove

pridal: charita | dátum: 28. januára 2019 | kategória: Malé projekty

Cieľ projektu: Nákup postelí, zimného oblečenia, školských potrieb a liekov.
Pomoc sumou: 
1200 € 
Detské centrum / organizácia: 
Rímskokatolícka farnosť sv. Vincent de Paul v Charkove, Ukrajina

Malé projekty vznikli predovšetkým preto, aby sme mohli pomôcť deťom aj nad rámec pravidelnej podpory prostredníctvom Adopcie na diaľku®.

Ukrajinská farnosť sv. Vincenta de Paul v Charkove sa snaží pomáhať svojim farníkom. Veľa detí na Ukrajine žije vo veľmi skromných podmienkach a často len s jedným rodičom. Následkom slabej sociálnej a finančnej situácie býva veľa rodín v prenajatých bytoch spolu s inými rodinami. Vďaka Malým projektom mohla v tomto roku farnosť pomôcť deviatim rodinám a pätnástim deťom. Mohli nakúpiť zimné bundy a topánky pre deti, zaplatiť potrebné lieky a liečenie detí, školské potreby a uhradiť poplatky v škôlkach.

Veľkou pomocou a radosťou sú pre dve rodiny nové postele. Hluchonemá mama, ktorá si ťažko hľadá zamestnanie, doteraz spávala s dvoma synmi na diváne. Ako chlapci rastú, vlastná posteľ je pre nich veľmi potrebná. Dvojposchodová je tak pre ich skromné priestory ideálnym riešením. Druhá rodina riešila podobný problém. Kým mama s dcérou spala na posteli, syn musel spať na zemi.  Keďže rodina býva v jednej izbe, z dotácie od Adopcie na diaľku® prosili farnosť o rozkladací gauč. Cez deň slúži ako fotelka a večer si ju menia na posteľ. Vďaka podpore z tohto Malého projektu, sa tak viacerým rodinám pomohli vyriešiť základné potreby. 

Viac o pomoci potrebnej na Ukrajine sa môžete dozvedieť na stránke Adopcie na diaľku ® na Ukrajine.

Prostriedky na realizáciu Malých projektov získavame z darov, ktoré nám zasielate cez darcovskú stránku,  ako aj z príspevkov darcov zapojených do Adopcie na diaľku®. Pomôcť deťom môžete jednorazovo, príležitostne alebo pravidelne bez akýchkoľvek záväzkov darom v ľubovoľnej výške TU. Ďakujeme.

Chcem sa zapojiť

a stať sa súčasťou budúcich Malých projektov.