Aktuality

Čo máme nové?

Podporujeme vzdelávanie aj na indickom vidieku

pridal: charita | dátum: 22. októbra 2018 | kategória: India

Indické rodiny, ktoré žijú v dedinkách, majú veľmi ťažkú ekonomickú aj sociálnu situáciu. Nie sú tam možnosti práce, často chýbajú cesty a vzdelávacie inštitúcie. Rodiny prežívajú a deti kvôli chudobe nemajú šancu dostať sa do školy.  Naši indickí spolupracovníci sa snažia riešiť aj takéto ťažké situácie. Keď nemôžu deti chodiť z dedín do školy, prinášajú školu na vidiek. Ako? Prečítajte si zo správ od našich indických spolupracovníkov z Honavaru.

„V spolupráci so Slovenskou katolíckou charitou podporujeme deti v Mavingundi, Basavanbail, Kallur, Balegar a tiež v Arendur. Dobrovoľníci sa denne snažia o zlepšenie situácie detí v príslušných dedinkách. Zriaďujeme vyučovacie triedy pre deti na úrovni základnej školy a víkendové triedy pre stredoškolských žiakov. Stretnutia rodičov organizujeme trikrát v roku, aby sme im umožnili väčšiu angažovanosť v pokroku ich detí a takisto za účelom poskytnutia informácií o ich deťoch. Dobrovoľníci navštevujú domácnosti detí, aby zistili situáciu rodiny a aby zabezpečili väčší dosah na zmenu života detí. V tomto školskom roku sa budeme snažiť zrealizovať aj program zameraný na zlepšenie písania detí, ktoré sú na úrovni základnej školy.“

Ďakujeme všetkým vám, ktorí indické deti podporujete. Vďaka vám môžu naši spolupracovníci s pomocou dobrovoľníkov a pedagógov prinášať vzdelanie aj tam, kde školy neexistujú.  

PODPORIŤ DIEŤA Z INDIE MÔŽETE TU!