Aktuality

Čo máme nové?

Kuba: krajina plná farieb, ale aj chudoby

pridal: charita | dátum: 18. mája 2022 | kategória: Kuba

Krajina s krásnym, ale i náročným tropickým podnebím. Je to známa dovolenková destinácia, ale i miesto, kde často nedostať potraviny a elektrina tu vypadáva aj na niekoľko hodín denne. Rodiny často žijú v chatrčiach a rodičia nemajú za čo kúpiť svojim deťom topánky či školské pomôcky. Náš projekt prijal z tejto krajiny plnej kontrastov prvé deti, ktoré čakajú na svojho darcu zo Slovenska.

Náš projekt Adopcia na diaľku® rozširuje svoje pôsobenie o Kubu. Pomoc realizujeme prostredníctvom Spoločnosti Božieho Slova (Verbisti) s pátrom Pavlom Balážom a pátrom Lukášom Mizerákom. Páter Lukáš Mizerák pôsobí ako misionár na Kube už vyše 10 rokov. Tešíme sa novovzniknutej spolupráci, ktorá pomôže deťom žijúcim v náročných podmienkach tejto krajiny.

Pre núdzne rodiny sme v roku 2021 zrealizovali dva Malé projekty. Deťom a ich rodinám boli distribuované balíčky pomoci.  Každý balíček obsahoval jedlo, drogériu, oblečenie či obuv.

Maisell a Gretel čakajú na svojho adoptívneho rodiča na diaľku

Maisell rád hráva futbal
Gretel rada pomáha svojej mame

Radi by sme vám predstavili chlapčeka Maisella a dievčatko Gretel. Patria medzi prvé zapojené deti do nášho projektu Adopcia na diaľku®.

Maisell Batista Rodríguez je zdravý desaťročný chlapček. Narodil sa v meste Sagua de Tánamo. Býva len so svojou mamou, pretože pred časom  prišiel o otca. Spolu s mamou žijú v nepriaznivých podmienkach v malej chatrči. Na základnú školu s názvom José Manuel Fonseca Reinosa chodí už tretí rok. Veľmi rád hráva futbal so svojimi kamarátmi a spolužiakmi.

Dievčatko Gretel Paumier Roulo tento rok oslávi svoje šieste narodeniny. Jej rodičia spolu nežijú a býva spolu s mamou a starším bratom, Jorgim. Otec sa o deti nestará a vídavajú sa veľmi málo. Gretelin starší brat Jorge sa stará o svoju sestru a ochraňuje ju. Majú veľmi blízky vzťah. Mama si nevie nájsť prácu, preto sa rodina nachádza vo veľmi ťažkej finančnej situácii. Gretel je tiché, hanblivé dievčatko, ktoré veľmi rado pomáha svojej mame a susedom.

Veríme, že s vašou podporou budeme môcť pomôcť deťom v núdzi, dať im nádej a možnosť pre lepšiu budúcnosť. Ďakujeme, že už 25 rokov môžeme spoločne meniť osudy detí k lepšiemu.

Pri realizácii projektu Adopcia na diaľku® na Kube ďakujeme Konferencii biskupov Slovenska (KBS) za výraznú finančnú podporu, duchovné povzbudenie a modlitby.