Aktuality

Čo máme nové?

Kavya dostala druhú šancu

pridal: charita | dátum: 20. februára 2019 | kategória: India

Kavya sa narodila v poradí ako druhé dieťa rodičom Gajapathimu a Rajathe Naikovcom v malej dedinke Kallur, ležiacej na brehu rieky Simsha. Má staršieho brata Karthika. Ich otec je farmár a na troch akroch pôdy sa napriek nevyspytateľným zmenám počasia snaží pestovať arekové orechy a ryžu, aby uživil svoju rodinu. Mama mu pomáha a stará sa o domácnosť. Kavya oslávila v novembri svoje 14. narodeniny a navštevuje ôsmy ročník základnej štátnej školy, kde podľa vyučujúcich patrí medzi šikovné a usilovné žiačky. Raz by sa aj ona chcela stať učiteľkou podľa vzoru svojej obľúbenej a milej učiteľky Shalini.

Medzi jej obľúbené predmety patrí  angličtina, hindčina a jazyk Kannada. Kavya bola ako 10-ročná zapojená do projektu Adopcia na diaľku® v roku 2015 a vďaka podpore svojej darkyne – pani Monike, získala možnosť vzdelávať sa a celkovo sa rozvíjať. Pani Monika už však, žiaľ, nemohla naďalej Kavyu podporovať, preto nás veľmi teší, že nová adoptívna mama – pani Viera, prijala pod svoje ochranné krídla túto milú a nadanú študentku. Obom našim darkyniam patrí veľká a srdečná vďaka.

Kavya dostala svoju šancu, a to nielen raz ale rovno dvakrát. Je šťastná, že môže pokračovať v štúdiu. Podobných príbehov núdznych detí, často aj sirôt či polosirôt, ktoré čakajú na svoju šancu na vzdelanie, je veľa. Vždy sa tešíme spolu s nimi, ich rodinami aj našimi darcami, keď tieto deti, zapojené do projektu, nakoniec úspešne doštudujú a získajú tak šancu na uplatnenie sa v živote, nájdu si dobré zamestnanie a zabezpečia tak lepšiu budúcnosť sebe i svojim rodinám. Niektoré deti či študenti ukončia svoje vzdelanie skôr, napr. z rodinných dôvodov, z dôvodu odsťahovania sa alebo dokonca v lepších prípadoch v dôsledku zlepšenia finančnej situácie rodiny. No všetok ten čas darovanej podpory a konkrétnej pomoci a starostlivosti o každé jedno dieťa je nesmierne prínosný, hodnotný a nenahraditeľný.

Pani Renee Furtado, riaditeľka indického centra Muktha Youth Women and Child Welfare Trust, nám napísala tieto slová vďaky: „Život je cesta a ak sa zaľúbite do cesty, budete ju milovať už navždy. Ďakujeme všetkým Vám, našim darcom, za to, že svojou pomocou robíte cestu týchto detí príjemnou, krásnou a užitočnou. Zažitá skúsenosť, spokojnosť a radosť odrážajúca sa na ich detských tváričkách, je skutočne nezabudnuteľná. Úprimne Vám ďakujeme, že ste sa rozhodli priniesť do životov týchto detí  radosť, šťastie a nádej.“  

Ak by ste sa aj vy chceli zapojiť a darovať konkrétnemu dieťaťu šancu na lepší a krajší život, môžete tak urobiť TU! Vopred Vám spolu s deťmi ďakujeme!