Aktuality

Čo máme nové?

Kavana sa túži stať učiteľkou

pridal: charita | dátum: 11. apríla 2018 | kategória: India

Indické dievčatko Kavana pochádza z malej indickej dedinky Kallur neďaleko mesta Honavar. Má sedem rokov a navštevuje druhý ročník základnej školy. Kavana bola zapojená do projektu pomoci Adopcia na diaľku®, aby sa mohla vzdelávať.

Pochádza z 11 člennej rodiny. Kavanin otec Shridhar je farmár a ťažko pracuje na malom kúsku poľa, aby uživil svoju rodinu. Pestuje ryžu a orechy. Mama sa stará o domácnosť a deti. Kavana chodieva vo voľnom čase s rodičmi na pole, kde im pomáha. V škole je veselá, zhovorčivá, rada sa učí a hráva so svojimi  kamarátmi. Učitelia ju chvália ako dobrú žiačku, ktorá je pozorná a vždy rada ochotne pomôže aj ostatným spolužiakom. Jej obľúbeným predmetom je jazyk Kannada a matematika. Kavana má mladšieho štvorročného brata Omkara, na ktorého sa vždy po škole veľmi teší a rada sa s ním hráva na školu. Raz by sa chcela stať učiteľkou. Sociálne centrum, ktoré dievčatko navštevuje, zabezpečuje Kavane a ďalším podporovaným deťom učebnice, zošity, písacie potreby, školskú uniformu, školskú tašku a vianočný darček. Okrem toho pracovníci centra pre deti organizujú v priebehu školského roka aj školské kluby, kde  sú pre deti zabezpečené rôzne voľnočasové aktivity. Sociálni pracovníci poznajú pomery v rodine Kavany veľmi dobre. Rodina žije v extrémnej chudobe a rodičia nemajú finančné prostriedky, aby svojim deťom mohli zaplatiť poplatky za školu, či za učebnice a školské pomôcky. Vďaka pravidelnej pomoci adoptívneho rodiča, môže indické dievčatko Kavana chodiť každý deň do školy. Kavana sa vzdeláva a rozvíja svoje talenty. Štúdium jej otvára cestu k naplneniu jej detského sna – stať sa učiteľkou.

Ďakujeme darcovi, ktorý Kavanu podporuje, ako aj všetkým adoptívnym rodičom na diaľku. Vaša pomoc dáva indickým deťom nielen obrovskú šancu nezostať v extrémnej chudobe celý život, ale tiež eliminuje detskú prácu. Tým, že darujete vzdelanie, ste darovali deťom ako Kavana detstvo, budúcnosť a nádej žiť dôstojne. Do pomoci pre indické deti sa môžete zapojiť stále. Vašich 15 eur mesačne ovplyvní celý život konkrétnemu indickému dievčatku, či chlapcovi. Prihlásiť sa dá priamo TU. Ďakujeme, že vám ich ťažká realita nie je ľahostajná.