Aktuality

Čo máme nové?

Ivana je prváčkou

pridal: charita | dátum: 6. septembra 2019 | kategória: Ukrajina

Do školy sa tešila a už teraz je zvedavá, čo nové sa naučí. Ivana je z Ternopiľa, má šesť rokov a stala sa teraz prváčkou. Rada spieva a kreslí. Má problémy s kosťami a rodičia nemajú dostatočný príjem, aby mohli zabezpečiť primeranú starostlivosť všetkým svojim trom deťom. Pomáha im sociálne centrum Charity Ternopiľ.

Vďaka pomoci zo Slovenska majú desiatky ukrajinských prváčikov nástup do školy krajší a jednoduchší. Na Ukrajine podporujeme vďaka vám, adoptívnym rodičom na diaľku, viac ako 800 detí a študentov. Do školských lavíc mohli nastúpiť bez stresu. Vďaka vašej pravidelnej pomoci majú zošity, učebnice, peračníky, farbičky a ďalšie školské pomôcky. Sociálne centrá, s ktorými na Ukrajine spolupracujeme, poskytujú deťom z chudobných rodín aj jednoduchý obed. Často je to jediné teplé jedlo, ktoré deti majú počas dňa.

Chudobou a podvýživou trpia tisícky ukrajinských detí. Váš pravidelný dar im uľahčuje životnú situáciu. Do školy môžu chodiť pripravené a neostávajú celý deň hladné. Ďakujeme, že pomáhate deťom ako je Ivana. Do projektu sa môžete prihlásiť TU.