Aktuality

Čo máme nové?

Indické deti píšu vianočné listy svojim adoptívnym rodičom

pridal: charita | dátum: 3. decembra 2018 | kategória: India

Na Slovensku už máme ulice, obchodné centrá i školy ozdobené vianočnou výzdobou. Aj v Indii sa deti tešia a pripravujú na Vianoce. V týchto týždňoch píšu  indické deti tzv. vianočné listy na Slovensko pre svojich adoptívnych rodičov. Väčšie deti píšu  listy v angličtine, tým menším je umožnené napísať ich v rodnom jazyku, napr. jazyku Kannada a spolupracovníci príslušného indického centra zabezpečia ich preklady do angličtiny. Mnohé deti rady pripoja aj milý obrázok či kresbičku.

Z listov detí vyberáme slová 13-ročného Roshana: „Moji milí adoptívni rodičia, ako sa máte? Ja sa mám dobre. Veľmi sa teším, že už prichádzajú Vianoce. V posledných mesiacoch sme mali dosť učenia, ale do školy chodím rád a aj sa mi celkom darí. Už nám tu tak veľa neprší, ako v letných mesiacoch.  V októbri sme mali tradičný októbrový tábor. Zabavili sme sa a aj niečo nové naučili. Moja sestra Sahana má 7 rokov a veľmi sa teší na spoločnú vianočnú oslavu v centre. Zažije to prvýkrát, lebo aj ona už má svoju adoptívnu mamu a môže chodiť do školy. Budeme mať aj krátky program, kde budem vystupovať. Ja budem spievať a moja sestra tancovať. Želám aj vám požehnané a pokojné Vianoce. S láskou, váš Roshan.“

Minulý rok počas vianočnej slávnosti boli podporovaným deťom a študentom odovzdané pekné darčeky, ktoré príslušné centrá zvolili podľa aktuálnych potrieb detí. V jednom centre potešili deti vankúšmi, v inom centre  prikrývkami, v ďalšom nerezovou súpravou tanierov a pohárov. Aj tohto roku vďaka podpore darcov zo Slovenska im bude pripravené milé prekvapenie a samozrejme aj chutný sladký balíček. Ďakujeme za vašu podporu a tešíme sa, že vám budeme môcť v nasledujúcich týždňoch postupne rozposlať milé listy od vašich adoptívnych detí. Želáme vám požehnaný adventný čas.

 

Zapojiť sa do projektu a podporiť konkrétne dieťa či študenta môžete TU!