Aktuality

Čo máme nové?

Dievčatá z Biriek dostávajú pomoc a lásku, ktorú šíria ďalej

pridal: charita | dátum: 18. marca 2020 | kategória: Ukrajina

Christina (18), Olga (15) a Marta (16) sú dievčatá zapojené v našom projekte Adopcia na diaľku®. Okrem toho majú všetky tri niečo spoločné – sú animátorkami vo farnosti. Ony, ale aj koordinátorka z Biriek, sestra Olga, nám píšu list, ako to všetko začalo, čo dievčatá robia a čo si na tom najviac vážia.

„Všetko to začalo pred tromi rokmi jedným letným táborom,“ začína list sestra Olga, „minulé leto pripravili tábor nie len pre našu, ale aj pre ďalšie tri farnosti.“  Tábor je určený pre deti od 8 do 13 rokov. Dievčatá Christina, Olga a Marta, spolu s ostatnými animátormi, pripravujú pre deti rôzne aktivity, hry, výlety a katechézu. „Animátorkou som sa stala pred tromi rokmi, teraz som v poslednom ročníku strednej školy. Ďalej by som chcela pokračovať na pedagogickej vysokej škole, takže práca s deťmi mi dáva možnosť získať veľa skúseností, ktoré v budúcnosti určite využijem,“ píše Christina, ktorá sa medzičasom stala koordinátorkou animátorov. Organizuje ich stretnutia dvakrát mesačne, kde už pripravujú pre deti tohtoročný letný tábor.

V liste pokračuje ďalšie z dievčat, Olga: „Pred rokom ma zavolali, aby som pomáhala ako animátorka a súhlasila som. Myslím si, že tieto tábory ma naučili zodpovednosti, okrem toho som v sebe objavila aj líderské schopnosti. Svoje rozhodnutie stať sa animátorkou rozhodne neľutujem.“ Táborov sa zúčastní až 50 detí a Marta si s nimi tiež užíva každú chvíľu: „Animátorkou som už dva roky a zbožňujem všetky aktivity s deťmi. Plánovanie táborov je rovnako úžasné. Vychutnávam si každý jeden okamih. Chcela by som sa stať archeologičkou alebo učiteľkou dejepisu a myslím si, že animátorská skúsenosť bude v budúcnosti osožná.“

Celý list ukončuje sestra Olga: „Okrem letných táborov dievčatá organizujú aj malý projekt s názvom Víkend s Bohom, ktorý sa koná v našej farnosti každú sobotu. Tam sa starajú aj o katechézu pre deti, ktoré idú na Prvé sväté prijímanie. Je vidno, že sa dievčatá posunuli vo svojom osobnostnom rozvoji. Christina sa našla v organizovaní a obohatila svoj talent v práci s deťmi, Olga sa zmenila z tínedžerskej rebelky na spoľahlivé dievča a z Marty sa stalo usmievavá a sebaistá mladá dáma.“

Deti z Biriek posielajú svoje srdečné pozdravy

Ďakujeme dievčatám, že sú ochotné pomáhať vo farnostiach a šíriť tak lásku a radosť. Naša vďaka patrí aj vám, našim darcom, bez ktorých by sme nedokázali pomáhať už 4 543 deťom. Ak ešte nie ste v projekte a chceli by ste sa zapojiť, prihlášku nájdete TU.

Martin Kružliak