Aktuality

Čo máme nové?

Deka, sieťka proti komárom, matrac, obliečka a železná skrinka – veci ktoré v Ugande menia deťom život

pridal: charita | dátum: 18. júna 2020 | kategória: Malé projekty

Cieľ projektu: Nákup 50 balíkov pomoci pre zlepšenie života detí
Pomoc sumou: 3 250 €
Detské centrum/organizácia: HIA – Health Initiatives Association
Dátum: máj 2020

Malé projekty Adopcie na diaľku® vznikli, aby sme mohli pomôcť deťom riešiť ich vzdelávanie, chudobu a ťažkosti každodenného života.

Jeden z našich partnerov v Ugande, Health Initiatives Association (HIA) má v starostlivosti viac ako 1 400 znevýhodnených detí a stále priberajú ďalšie, ktoré ich pomoc potrebujú. Snažia sa riešiť ich problémy a starosti každodenného života. Počas domácich monitorovacích návštev si miestni sociálni pracovníci HIA všimli, že mnohé z novoprijatých detí nemajú ani základné vybavenie na život. Vďaka Slovenkám, Slovákom a Malým projektom Adopcie na diaľku® sa to zmenilo.

Barbora Šilhárová z HIA hovorí: „Mohli sme kúpiť až 50 balíkov pomoci pre deti. Každý z nich obsahoval matrac, obliečky, deku, sieťku proti komárom a železnú skrinku. Deti, ktorým sme tieto balíky darovali, sú extrémne chudobné, trpia podvýživou a mnohé z nich majú tuberkulózu alebo HIV. Takýto dar pre ne znamená celý majetok a ich každodenný život sa zásadne zlepší.“

Ďakujeme Všetkým darcom za akúkoľvek ich podporu, ktorá sa z peňazí mení na skutočné dobro.

PS: Ak ste rovnako ako my na projekte rozmýšľali, načo budú deti používať železnú skrinku, tu je odpoveď. Často sa stáva, že tých pár vecí čo deti majú, nájdu ráno rozhryzené a úplne zničené potkanmi. Keď si ich schovajú do železnej skrinky, môžu bez obáv o ne pokojne spať.

Prostriedky na realizáciu Malých projektov získavame z darov, ktoré nám zasielate cez darcovskú stránku,  ako aj z príspevkov darcov zapojených do Adopcie na diaľku®. Pomôcť deťom môžete jednorazovo, príležitostne alebo pravidelne bez akýchkoľvek záväzkov darom v ľubovoľnej výške TU. Ďakujeme.

Chcem sa zapojiť

a stať sa súčasťou budúcich Malých projektov.