Aktuality

Čo máme nové?

Cesta do školy na kolesách

pridal: charita | dátum: 28. septembra 2019 | kategória: Malé projekty

Cieľ projektu: Nákup bicyklov pre deti zapojené v projekte Adopcia na diaľku®
Pomoc sumou: 1000 €
Detské centrum/organizácia: Charitas Vietnam – zastrešuje pomoc vo vietnamských diecézach a koordinuje projekt Adopcia na diaľku®
Dátum: máj 2019

Malé projekty vznikli, aby sme mohli pomôcť prostredníctvom Adopcie na diaľku® deťom aj nad rámec pravidelnej podpory.

Ako je známe, deti vo Vietname nemajú jednoduchý život. Často je jedným z problémov práve cesta do školy, počas ktorej musia prejsť dlhé vzdialenosti peši a prekonávať popri tom aj nebezpečné úseky. Preto nás naši spolupracovníci z Caritas Vietnam poprosili o finančnú pomoc pri nákupe bicyklov pre deti z odľahlejších miest. Práve prostredníctvom Malých projektov sme pomohli vietnamským pracovníkom nakúpiť sedem nových a jeden elektrický bicykel pre dievčatko so zdravotným znevýhodnením.  

Napriek ťažkým životným podmienkam, v ktorých tieto deti žijú, ich bicykle veľmi potešili a napísali slovenských darcom takéto krásne poďakovania:

 
TRAN THI QUYNH THI

„Drahí darcovia,

volám sa Tran Thi Quynh Thi a som vo ôsmom ročníku. Píšem Vám tento list, aby som Vám poďakovala za to, že ste mi venovali nový bicykel. Moja rodina je veľmi chudobná, rodičia museli odcestovať ďaleko za prácou, aby sme s mojou sestrou mohli študovať. Často som preto doma iba so starými rodičmi. Moja stará mama nemôže pracovať kvôli chorému srdcu. Starý otec, napriek tomu, že už je veľmi slabý, chodí chytať ryby, aby podporil našu rodinu. Som veľmi šťastná, že som od Vás dostala bicykel. Veľmi sa mi páči. Pomáha mi každý deň na ceste do školy, a tak už nemusím chodiť pešo. Sľubujem Vám, že sa budem snažiť najviac ako len viem, dosiahnuť dobré výsledky v škole.

Ešte raz Vám ďakujem veľmi pekne za všetku Vašu pomoc!

S úctou,

TRAN THI QUYNH THI”

 
PHAM VAN SY

„Drahí darcovia so Slovenskej katolíckej charity,

volám sa Pham Van Sy, som v jedenástej triede nadväzujúceho štúdia a bývam v provincii Ninh Bihn. Dojalo ma a potešilo, keď som sa dozvedel, že budem obdarovaný bicyklom. Veľmi mi pomôže na ceste do školy. Moja rodina práve zažíva ťažké časy. Rodičia majú zdravotné problémy a mám ďalších štyroch súrodencov, ktorí tiež chodia do školy. Veľmi si vážim Vašu podporu. Sľubujem, že budem usilovne študovať, aby sa zo mňa stal dobrý človek, nápomocný pre spoločnosť.

Želám Vám radostné dni, pokoj a šťastie.

Vo svojich modlitbách prosím nášho Pána, Ježiša Krista, aby Vás požehnal a dal Vám dobré zdravie a veľa milosti.

S pozdravom,

PHAM VAN SY“

 
MAI NGUYEN NHAT VY

„Drahí darcovia zo Slovenskej katolíckej charity,

volám sa Mai Nguyen Nhat Vy, bývam v oblasti Luu Phuong a chodím do desiateho ročníka na strednej škole v Kim Son A. Vaša podpora ma potešila. Jazda na bicykli mi veľmi uľahčuje každodennú cestu do školy. Moji rodičia sa rozviedli a nechali ma u starých rodičov, no starý otec zomrel pred troma rokmi. Moja stará mama nie je na tom zdravotne dobre, a tak sa s ňou delím o bicykel a snažím sa, aby na ňom mohla  jazdiť čo najviac. Vaša láska ma inšpiruje a povzbudzuje v štúdiu.

Ešte raz Vám veľmi pekne ďakujem. Vo svojich modlitbách prosím Pána Boha, aby Vás obdaril dobrým zdravím a šťastím.

 S pozdravom

MAI NGUYEN NHAT VY“ 

 


Prostriedky na realizáciu Malých projektov získavame z darov, ktoré nám zasielate cez darcovskú stránku,  ako aj z príspevkov darcov zapojených do Adopcie na diaľku®. Pomôcť deťom môžete jednorazovo, príležitostne alebo pravidelne bez akýchkoľvek záväzkov darom v ľubovoľnej výške TU. Ďakujeme.

Chcem sa zapojiť

a stať sa súčasťou budúcich Malých projektov.