Aktuality

Čo máme nové?

Brány škôl sa konečne otvorili

pridal: charita | dátum: 10. augusta 2021 | kategória: India

Leto sa prehuplo do svojej druhej polovice a zdá sa, akoby sa všetko dianie okolo nás spomalilo. V našej kancelárii však máme práce stále dosť. Práve počas tohto obdobia kompletizujeme materiály pre konkrétne správy od detí z Indie pre ich darcov zo Slovenska.

Každý darca dostáva pravidelne dvakrát ročne informácie o svojom dieťati adoptovanom na diaľku. Na každú novú informáciu o deťoch sa darcovia veľmi tešia. Výnimkou nie sú ani tí, ktorí svojimi darmi pomáhajú deťom v Indii. Zaujímajú sa o ne aj v čase svojich letných dovoleniek ako napríklad manželský pár z Novej Dubnice, ktorý mi nedávno volal. Ich úprimný záujem o adoptovaného chlapčeka Pramoda ma veľmi potešil.

Pandémia situáciu tento rok skomplikovala a India sa počtom nakazených 30,6 milióna stala druhou najviac postihnutou krajinou, keď sa na vrchole pandémie denne infikovalo viac ako 400 000 ľudí. Podľa informácií od koordinátorov z našich partnerských indických centier žiadne z detí ochoreniu na Covid-19  nepodľahlo, hoci veľmi často boli infikované celé rodiny a komunity. Počas tohto ťažkého obdobia indickí koordinátori zabezpečovali a distribuovali deťom nielen študijné materiály, ale aj potravinové balíčky či hygienické pomôcky. Vďaka príspevkom od slovenských darcov mohli túto pomoc pre postihnuté rodiny zabezpečiť.

Našťastie sa aj indické deti po ukončení lockdownu 5. júla môžu postupne vracať do školy. Brány väčšiny škôl v Indii sú už otvorené a po dlhých „ covidových“ prázdninách sa deti môžu konečne stretnúť so svojimi spolužiakmi a učiteľmi. Medzi ich prvé úlohy patrí napísanie listu svojmu darcovi zo Slovenska. Deti sa na to zvyčajne veľmi tešia a často majú so svojimi darcami blízke vzťahy.

Deti píšu listy svojim darcom zo Slovenska

Aj list pre pani Angeliku od malej Sharanye z indického centra Shimoga je už pripravený na odoslanie. Hoci má Sharanya iba sedem rokov, dobre si uvedomuje, že len vďaka štedrosti pani Angeliky si môžu jej rodičia vydýchnuť a dievčatko opäť poslať do školy. Otec má totiž po ťažkom úraze poškodenú chrbticu a o celú rodinu sa musí starať mama. Sharanya vie, že aj vďaka pomoci svojej darkyne sa možno raz stane vysnívanou pani učiteľkou.

Vďaka Vám, milí naši darcovia, že ste ani v čase pandémie neprestali pravidelne prispievať mesačným darom 15 eur na svoje dieťa v Indii. Dali ste týmto deťom nielen nádej na lepšiu budúcnosť, ale najmä pocit, že niekomu na nich záleží, svoj čas a lásku.

Ešte raz zo srdca ďakujeme.

 

Autorka článku: Andrea Horová