Aktuality

Čo máme nové?

Agnes s mamou prežijú obdobie monzúnov v suchu

pridal: charita | dátum: 14. júna 2019 | kategória: India

Cieľ projektu: Rekonštrukcia strechy domu vdovy s dcérou, ktorá je zapojená v projekte Adopcia na diaľku®
Pomoc sumou: 1250 €
Detské centrum / organizácia: BPKS Honavar – India
Dátum: apríl 2018

Malé projekty vznikli predovšetkým preto, aby sme mohli pomôcť deťom aj nad rámec pravidelnej podpory prostredníctvom Adopcie na diaľku®.

Agnes je dcéra pani Bombadtin D´souza, ktorá bola do ukončenia školskej dochádzky zapojená v projekte Adopcia na diaľku®. Agnes spolu s mamou, ktorá je vdova a čiastočne hendikepovaná, žijú v starom a veľmi jednoduchom domčeku pri západnom pobreží Indie. Časť strechy ich domu bola zničená požiarom pred niekoľkými rokmi. Keďže nemali na opravu, dieru mohli zakryť iba igelitom. Zvyšná časť strechy bola rozožratá termitmi a na spadnutie. Nad toaletou dokonca nemali takmer žiadnu strechu.

Riaditeľ školy v Honavare nás upozornil na túto ťažkú situáciu a poprosil o pomoc. Práve vďaka Vašej ústretovosti sme prostredníctvom Malých projektov mohli naplniť spomínanú prosbu. Starú strechu celú zhodili, postavili novú konštrukciu a dali krytinu. Táto oprava sa stihla tesne pred začiatkom obdobia monzúnov, ktoré v Indii začínajú v júni. Agnes s mamou tak toto obdobie konečne prežijú v suchu. Sú veľmi šťastné a posielajú nám svoje poďakovanie:

„Spolu s mojou mamou chceme poďakovať za Vašu lásku a záujem voči našej rodine. Srdečná vďaka všetkým. Boh Vám žehnaj.“


Celý priebeh rekonštrukcie, ktorú vykonávali miestni muži, si môžete pozrieť vo fotoreportáži nižšie.

V takomto domčeku žila Agnes s mamou doteraz:

Vďaka podpore darcov sa mohla uskutočniť nasledovná rekonštrukcia strechy:

Rozdiel je naozaj veľký:

 


Prostriedky na realizáciu Malých projektov získavame z darov, ktoré nám zasielate cez darcovskú stránku,  ako aj z príspevkov darcov zapojených do Adopcie na diaľku®. Pomôcť deťom môžete jednorazovo, príležitostne alebo pravidelne bez akýchkoľvek záväzkov darom v ľubovoľnej výške TU. Ďakujeme.

Chcem sa zapojiť

a stať sa súčasťou budúcich Malých projektov.